Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:16 26.04.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Схема на металотърсач (евентуално златотърсач)  
Авторjoro (Нерегистриран)
Публикувано26.09.03 08:41



Търся си схема на металотърсач която да търси поне на дълбочина 30-40см. Ако има някой схема и за търсач специално на благородни метали - още по-добре ще е!
10x in advance.



Тема Re: Схема на металотърсач (евентуално златотърсач)нови [re: joro]  
АвторBG-to (Нерегистриран)
Публикувано26.09.03 09:00



"Eventualno",fabrichnite ne postigat 30-40 sm vuv vuzdushna sreda !
Ako vse pak namerish podobna shema(shtoto maj si chenge deto dushi ,kato ostanalite po forumite), daj link-a , pa da udarim v zemqta MInelab,White's,Tessoro,Garret,Fisher,Lorenc,C-Scope,... i druz se zemio shop te gazi...
lichi si ot halite che neshto ne e nared s tozi posting(nqma li pak da pitash za brumbari i bombi?



Тема Re: Схема на металотърсач (евентуално златотърсач)нови [re: BG-to]  
Авторjoro (Нерегистриран)
Публикувано26.09.03 10:21



Що не ми го....... бре!!! Май ти си ченгето и искаш да предизвикаш липаса на мнения в темата,а??? Кавал! Аз ако си купя фабричен само за едно-единствено търсене къде ми е сметката бе???? Я си ходи на село!



Тема Re: Схема на металотърсач (евентуално златотърсач)нови [re: joro]  
АвторDeTeCt (Нерегистриран)
Публикувано26.09.03 17:49



Kaji si e-mail.Moga da ti pratq shema.Pak ako iska6 i do 1 metar,realna dalbo4ina!
Imam shemi!



Тема Re: Схема на металотърсач (евентуално златотърсач)нови [re: DeTeCt]  
Автор111 (Нерегистриран)
Публикувано26.09.03 22:56







Тема Re: Схема на металотърсач (евентуално златотърсач)нови [re: DeTeCt]  
АвторSuxfan (Нерегистриран)
Публикувано27.09.03 02:40



Hi prati shema na e-mail : suxfan@dir.bg



Тема Re: Схема на металотърсач (евентуално златотърсач)нови [re: Suxfan]  
Автор GSM_BOSS (GSM_BOSS)
Публикувано28.09.03 15:43



Pusni q i na moq: dracula@mnet.bg pls i 10x



Тема mojeнови [re: DeTeCt]  
Автор Syncro (:-)
Публикувано28.09.03 16:10



i na mene da pusne6 edna shema ak101@abv.bg



Тема Kakav metaldetector?нови [re: Syncro]  
АвторDeTeCt (Нерегистриран)
Публикувано28.09.03 16:31



Mom4eta ,za kakvo 6te vi trqbva aparata?
Za moneti ,ili za po golemi predmeti?



Тема Re: Схема на металотърсач (евентуално златотърсач)нови [re: joro]  
АвторDeTeCt (Нерегистриран)
Публикувано28.09.03 16:38



Zna4i mom4eta ,tai kato vraskata sega mi e slaba na neta,vi davam edin link kadeto ima nqkolko aparata i shemi,izteglete si gi ottam!

http://www.gold.hit.bg





Тема ...a tezi shemi ???нови [re: DeTeCt]  
АвторKaloyan (Нерегистриран)
Публикувано01.10.03 14:51



....a tezi shemi izpitani li sa , ili sa samo za da zapulnyat myastoto w stranicata ??

Ima6 li si na predstawa ??? Da se hwurlyam li da si sglobyawam edna , ili da si tursya ne6to izpitano ???/

10x !!!



Тема Re: ...a tezi shemi ???нови [re: Kaloyan]  
АвторDeTeCt (Нерегистриран)
Публикувано01.10.03 22:54



Ami da ti kaja,ako se zahvane6 da pravi6 shemata na Magnum - tq 6te tragne ako vsi4ko ti e nared.I shemata si raboti zadovolitelno 6to se otnasq za moneti -ima i diskriminatsia.No shemata "hva6ta" do 30 cm moneti,pod zemqta ,e sas malko podobrenia v priemniq blok.Ina4e ako tarsi6 dalbo4ina i bez diskriminatsia obarni se kam shemite sas Impulsna Induktsia.Ami za sega tolkova!

I uspeh



Тема Re: ...a tezi shemi ???нови [re: DeTeCt]  
АвторR (Нерегистриран)
Публикувано02.10.03 08:51



И схемите с импулсна индукция осигуряват дискриминация!Аз лично съм постигнал разлика между раждива капачка от бутилка и 14 каратов пръстен.А не е проблем да се отделят немагнитните високо-проводими метали от магнитните.Проблема беше да се отделят немагнитните ниско - проводими, от магнитните( за импулсната индукция си е проблем).И това съм решил вече.
Дълбочината е по -добра от тази на "фазата"(естествено).Освен това могат да се "закачат" антени с произволен(макс. 2,5м /2,5м) размер! аз съм си направил у дома с диаметър 5см ( в противен случай т.е. с по-голям диаметър почва да "лови" и съседните предмети в стаята.По-лесно е за настройка на антените(аз магнума го правих 1982г;почти веднага след публикацията)от "фазата".По отношение на работа във вода(солена) е незаменим , на мокрия пясък(дори на черния Бургаски пясък), на "горещи" скали т.е. почви и скали със съдържание на Fe(имат ръждив цвят),под дълекопроводи,не е податлив на удари на антената по време на работа,не се влияе от мощни дълговълнови предаватели,не се влияе и от включени в съседство други детектори....



Тема Pic16F84 - moje li nqkoiнови [re: R]  
АвторAminohus (Нерегистриран)
Публикувано02.10.03 15:19



Da taka e za impulsnata induktsia.Iskam da te pitam kakvi zakasnenia polzva6 po tvoqta shema i kakva 4estota.
Az sam si napravil aparata s 555 generatora,LM318 vhodnoto stapalo i 4538 4aka6ti multivibratori.A sega po4nah da razrabotvam edna shema sas Pic16F84 i iskam da znam kakvi sa zakasneniata i 4estotata koito spored teb sa nai dobri ,taka 4e da napravq programata s tezi danni.A sled tova programata sas shemata moga da ti pratq.
Prosto mikrokontrolera 6te ima zada4ata da raboti kato generator primerno 100Hz , sas pulse width 50 - 400us(tova e mo6tnosta na izla4vane),i kato 4aka6t multivibrator koito izrabotva signali sas zakasnenie ot osnovnata (100Hz) ,primerno 15us-75us i 100us-300us.
Procesora 6te ima dva butona za smqna na tezi zakasnenia ,primerno sas stapka 10 za 4aka6tite multivibratori i sas 50us za pulse width.
Za sega tolkova ,ako ima ne6to pi6i mi na

aminohus@combg.com
http://www.huskubrat.hit.bg



Тема Re: Pic16F84 - moje li nqkoiнови [re: Aminohus]  
АвторR (Нерегистриран)
Публикувано02.10.03 17:00



Pri men neshtata sa na PIC18F452 s 2X16 . Prez LCD-o i dva butona opredelqm v rezim nastrojka kolko da budat zakusneniqta;moshnostta;chestotata.Osven tova imam poveche ot dva sempula i naj nakraq vsichko ti zavisi ot moshostta,antenata(L),tranzistorite(time-off),driver-a za tranzistorite,toest ot vremenata koito si zadal za rabota ,ot tam i delay-a na semples...,a i ot vhodnite usilvateli ,az polzvam AD844(2000V/microsec), a ne 318....nivoto na shum na kluchovete, kak shte razpolozish zahranvaniqta sprqmo masata(ima dva ,dori tri nachina).
Az sum se stemql da polucha maluk shum i visoko burzodejstvie.Izmisli si nachin da promenqsh tezi parametri ot kontrolniq panel po vreme na rabota.Az osven tova imam i motion ,i nomotion rezim(ne sa harakterni za PI),toest plavna nastrojka po vreme na rabota,zashtoto sum zadal gradient na narastvane, ot kojto nagore shte mi se zadejstva(imam progres bar za indikator+zvuk).rabotil sum i na 7us i na 32us (purvi sample), zavisi i ot fona,pochvata,susedni uredi....kakvo li ne...



Тема Re: Pic16F84 - moje li nqkoiнови [re: R]  
АвторMartin (Нерегистриран)
Публикувано03.10.03 10:04



Здравейте,
Заинтригува ме възможността за дискриминация на металите при металотърсачи работещи на принципа на импулсната индукция. В техническата литература е посочен като основен недостатък на PI металотърсачите невъзможността за дискриминация. Наистина, в зависимост от закъсненията на семплите могат да се отхвърлят някои метали, но не и желязото. Да предположим, че сме снели идеално формата на затихващия импулс след спиране на излъчването. По какви признаци можем да разпознаем, дали обекта е желязо или друг метал? Ще ви бъда благодарен за всяка информация.



Тема otgovorнови [re: Martin]  
АвторR (Нерегистриран)
Публикувано03.10.03 13:19



Daj e-mail da ti pratq PDF.
Wupros na firmware !!!!
Ako chetesh razni amatiorski shemi s chakashti multi vibratori i integratori...moze.
kakto i da e ....



Тема do " R "нови [re: R]  
АвторKaloyan (Нерегистриран)
Публикувано03.10.03 13:31



..понеже каза , че си правил " МАГНУМА " и , ако си внесъл значими подобрения в схемата , прати ми я на nabara@abv.bg

Предварително - Благодаря !!!



Тема do Rнови [re: R]  
АвторMartin (Нерегистриран)
Публикувано03.10.03 15:44



Пощата ми е martinbg@mail.ru
Схемите, които съм виждал в интернет са с микроконтролери, но без програмата; повечето са без hex файл, да не говорим за сорс кода...



Тема Do Kaloyanнови [re: joro]  
АвторR (Нерегистриран)
Публикувано03.10.03 16:23



Stara schema!
Ako si merakliq imam napraveno PCB na Tesoro Bandido II µMax->po-dobra schema.Ne znam kak shte se opravish s nastrijkite na antenite.Ako ne burzash ,sega pisha firmware za neq.(v original e samo analog, bez processor).

.
Osven tova moq ured s impulsna indukciq e s elipsovidna antena.Poruchah si matrica za neq i sega si imam 50-ina "panici"- elipasa.Mnogo dobur rezultat za PI!
Shte se opitam da napravq DD za Tesoro.Oshte sum daleko....



Тема Re: Do Kaloyanнови [re: R]  
АвторDeTeCt (Нерегистриран)
Публикувано03.10.03 22:06



6te moje li "R" da mi prati6 pdf za Pi aparatite s diskriminatsia na e-maila a sa6to taka i shemata s Pic koito si pravil tvoq aparat.Pak za uslugata ti 6te mi pi6e6 na e-mail.



Тема Re: Do Kaloyanнови [re: DeTeCt]  
АвторVlLO (Нерегистриран)
Публикувано04.10.03 19:48



Kolegi, cheta tuk niakoi sa napred s materiala na tema PI. Moje li niakolko glupavichki vaproscheta. Ot kade merite zakusnenieto na 1-via sample? Ot chupkata na platoto ili ot zapushvaneto na drivernia transiztor? V kakvi granici e usilvaneto? Kolko e priblizitelno induktivnostta na bobinata? Kak se spraviate s el. mag. indukcia ot mrejata?
Az poluchih ne loshi rezultati, OBACHE zakusnenie pod 80us mereno ot zapushvane na moshtnia kliuch ne moga da postigna. Tezi 80us sa platoto na oriazania impuls i informaciata mi e nikakva. Usilvaneto e kam 60dB, a shirinata na impulsa predi usilvaneto e kam 5-6us. Kade burkam?



Тема do Rнови [re: R]  
АвторKaloyan (Нерегистриран)
Публикувано06.10.03 18:11



... мераклия съм да си направя едно апаратче , само че не съм толкова навътре в материята..:(( Навих се за Магнум-а , защото са му дали всичко - даже и отворите по платките :)) А , ако имаш някаква подобна схема само че по - проста за изпълнение но с по - добри резултати ( ) изпрати ми я !! Ще се пробвам да си я сглобя , и да се включа и аз сред "търсещите братя "...... ...или накрая ще си взема нещо готово и изпитано....

nabara@abv.bg

10x !!! predwaritelno



Тема Re: Do Kaloyanнови [re: R]  
Авторaz sam (Нерегистриран)
Публикувано24.10.03 20:20



zdrasti na vsi4ki moje li da mi pratite shema i na men?
blagodarq vi predvaritelno



Тема Re: otgovorнови [re: R]  
Автор Milenn (член)
Публикувано25.10.03 21:44



zamo edin lubitelsko-istorichesi vapros ;-)
zasto trebva da se othvurla zeliazoto?
ami ako e edin zelezen kotel s zelezen kapak i pulen sas zlato ;-) ?ili diamanti ?;-)
hehe?
ili istoricheskia opit pokazva che ne se polzvat zelezni kotli?
ili che razdata gi e iziala za tova vreme?

btw, mozesh li da mi pratish tozi pdf, da vida diagramite? mil_dim @ yahoo
Pozdravi



Тема Re: Do Kaloyanнови [re: az sam]  
Авторниko7O (Нерегистриран)
Публикувано02.11.05 19:16



Моля да ми пратите и на мен схема. neroni@abv.bg



Тема metaldetectorнови [re: ниko7O]  
Авторiskam (Нерегистриран)
Публикувано02.11.05 20:40



Здравейте.
Хубаво е , че сте качили някакви схеми. Още по-хубаво е , че работят.
Само едно не ми харесва -това,че няма данни за бобините. Те са най-сложното нещо в един металотърсач.А и няма изглед елементи. Но това не е фатално ще си направя нова платка. Моля само да качите инфо за бобините на БГ.



Тема Re: Схема на металотърсач (евентуално златотърсач)нови [re: joro]  
АвторTARSA4 (Нерегистриран)
Публикувано02.11.05 23:47



Ако може един въпрос , какво да преработя в стандартен IB металотърсач за да търся във вода и да удължа кабела на търсещата глава с около 10 метра ( става въпрос за търсене в кладенец - има изтървана златна гривна и трябва да се намери и извади



Тема Re: Схема на металотърсач (евентуално златотърсач)нови [re: TARSA4]  
Авторdada (Нерегистриран)
Публикувано03.11.05 06:48



Щом знаеш , че гривната е изгубена там металотърсач не ти требе.
Просто измисли как ще слезеш долу за да я извадиш....



Тема Re: Схема на металотърсач (евентуално златотърсач)нови [re: dada]  
АвторTARSA4 (Нерегистриран)
Публикувано06.11.05 18:18



Слез ти , аз ще ти покажа къде е .......




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.