Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:34 20.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг.  
Авторбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 13:26



..но се питам, след като не приемам никакви плодове....как и откъде ще си набавя витамините, нужни за организма ми.Освен това тази диета се прави два пъти по 26 дни и след два месеца почивка, може да се повтори, ако се налага.Та въпросът ми е- знае ли някой дали може да се пият витамини от аптеката, докато се прави тази диета?Иначе съм много доволна, бях 104 килограма, а сега съм 95 и въобще на всеки два дни се губи почти по един килограм, страхотна диета!



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг. [re: бнaдeждeнa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 13:42



Не само че може, задължително е да пиеш витамини. И не че искам да те обезкуражавам, напротив, но се приготви това бързо сваляне на килограми да започне да се забавя. Колкото по-малко остава да свалиш, толкова по-бавно за съжаление става. Аз от два месеца се боря с 5 килаграма. Но не се отчайвам, знам, че макар и бавно ще стане. Успех и на теб! :)))



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг. [re: бнaдeждeнa]  
Авторньkoя (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 14:37



Сподели, моля, повече подробности за тази диета - какво ядеш...горе-долу по колко..проявавам жив интерес..предварително благодаря и ти желая успех



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг. [re: ньkoя]  
Автор milena69Модератор (moga)
Публикувано24.05.05 00:17



Тази диета се състои от пълно изключване на въглехидратите във вашата храна - изхранване, което помага на организма да се изчисти от натрупаните мазнини. Най-важното при този начин на хранене е, че (след 4-5 дни) няма да сте гладни, постоянно, 24 часа в денонощието! Не трябва да се храните само три пъти на ден, а да си хапвате, когато ви се иска и колкото ви се яде. Храната не трябва да се мери, нито да се приготвя отделно и специално за вас. Не трябва да пиете таблетки и чайове против повишен апетит. Не трябва да правите специални упражнения и да ходите на акупунктура.

Ако имате възможност, започнете диетата в ден на пълнолуние или новолуние, като преди това е полезно да направите два разтоварващи дни само на чай с мед и лимон. Ако не издържате, добавете един вид плод - най-добре ябълки.

Добре е да ходите много пеша или да правите най-прости физически упражнения, особено след първите 26 дни.

Противно на всички очаквания от хора, отричащи месото, се освободих от главоболието, умората, проблемите с кръвното налягане и тежестта в сърдечната област.

УСПЕХЪТ Е СИГУРЕН, но ви давам един съвет, който ще ви помогне. Знам го от личен опит. КОГАТО ЗАПОЧНЕТЕ ДА ПРИЛАГАТЕ НОВИТЕ НАЧИНИ НА ХРАНЕНЕ, ПРЕСТАНЕТЕ ДА МИСЛИТЕ, ЧЕ СТЕ ПЪЛНИ И ТРЯБВА ДА ОТСЛАБВАТЕ. ПРОСТО СЕ ХРАНЕТЕ ЗА УДОВОЛСТВИЕ И ЖИВЕЙТЕ ЖИВОТА СИ СПОКОЙНО!

Действие:

С пълното изключване на въглехидратите, организмът започва да топи мазнините. Първите шест дена губите 3-5 кг, а всеки следващ ден около 400 г до 1 кг. За 24 дена, колкото е задължителната продължителност на диетата, можете да загубите между 10 и 20 кг. При всеки човек действието е различно.

Внимание!!!

Ако само един ден изядете едно малко парче хляб, чаша мляко или каквато и да е дреболия, съдържаща въглехидрати, ще стопирате топенето на мазнините. Искате или не, се налага да започнете диетата отново.

Разрешени храни:

Всички видове месо - говеждо, телешко, пилешко, свинско, агнешко, гъска, патица, всички видове дреболии, дивеч. Всички начини за приготвяне на храната са разрешени, без да панирате.

Може да се ядат пръжки (без хляб), сушено месо, колбаси (без кренвирши или такива, съдържащи соя), всички видове риба, рибни консерви, цялото разнообразие на салатите, пресни или печени чушки, домати, краставица, прясна или кисела зелка, цвекло, салата от морски дарове, салата от кромид лук, репички и спанак - каквото ви хрумне и пазарът позволява в сезона.

Салатите могат да се подправят със сол, оцет, олио и пипер, без сосове.

Може да се яде лютеница без захар.

Яйца е разрешено да си хапвате, приготвени по всички начини и с всички видове зеленчуци.

Можете да пиете минерална вода, кафе и всички видове чай без захар.

Половин литър вино се разрешава след шестия ден.

Забранени храни!!!

Хляб, картофи, брашно, ориз, боб, грах, галета, панирано месо, соя, соеви кубчета, тестени произведения, ядки, кренвирши. Да няма запръжки в нито едно ядене. Забранени са за консумация всички видове млечни произведения - мляко, масло, сметана, айрян, кремове, маргарин, сладкиши, захар, шоколад и различни царевични пръчици, сладолед, солети. забравете за сирене, кашкавал - обикновени и специални. Никакви плодове!

Важно!!!

Можете да направите диетата два пъти по 26 дни, след което е желателно да си дадете почивка от 2 месеца, в които е правилно да се храните разделно.

Да се пият витамини - С, Е, калций, магнезий, или мултивитамини.

Когато постигнете желаното тегло и престанете да се придържате към диетата, ви трябват две години при безразборно хранене, за да започне пак повишаване на теглото ви.

Диетата приключи

Хапвайте си колкото ви се иска,

но... бройте точките!

Месото вече ви омръзна до втръсване, нали? Искате да се разнообразите. Дайте си два-три месеца почивка и се хранете разделно. А когато и те отминат, ви предлагам още един начин за хранене на спортисти, за запазване на теглото и за хора с наднормено тегло, който ще ви помогне да задържите теглото си, да отслабнете с някое друго кило или пък да напълнеете.

За да поддържате теглото си, трябва да консумирате храна, отговаряща на 50 точки за 24 часа.
За отслабване са ви нужни между 24 и 4 точки.
Ако сте сред хората, които искат да увеличат теглото си - пребройте си храна за 60 точки. Как ще комбинирате храните зависи от вашия вкус и желание!
СУПИ ТОЧКИ

Пилешки бульон -1 чаша 0
Говежда супа - 1 чаша 0
Доматена супа -1 чаша 17
Зелева супа - 1 чаша 15
Грахова супа - 1 чаша 20
Гулаш - 1 чаша 12
Гъбена чорба - 1 чаша 15
Зеленчукова супа - 1 чаша 15
Картофена супа - 1 чаша 12

МЕСА И ДРЕБОЛИИ

Мозък с масло - 200 г 4
Мозък пържен - 200 г 8
Телешки дроб - 100 г 0
Свински дроб - 100 г 0
Пиле варено, печено - 100 г 0
Пиле пържено - 250 г 0
Телешко печено - 100 г 0
Телешко паприкаш - 1 порц. 0
Телешко рагу със зеле - 1 порц. 15
Шницел телешки - 1 порц. 0
Говеждо гулаш - 1 порц. 0
Говеждо рагу със зеле - 1 порц. 15
Говеждо филе - 100 г 0
Свинско печено - 100 г 0
Свински котлет - 100 г 3
Виенска свинска пържола - 1 порц. 12
Шунка - 100 г 1
Луканка, сарфалад - 100 г 2
Кренвирши - 1/2 кг 0

ХЛЯБ

Брашно - 1/4 кг 84
Брашно - 1-2 суп. лъжици 4
Бял хляб - 1/4 кг 226
Черен хляб - 1/4 кг 236

МЛЕКА И СИРЕНА ТОЧКИ

Прясно мляко - 1/2 л. 1
Сметана - 1 суп. лъжица 1
Кисело мляко - 250 г 1
Кашкавал - 100 г 1
Рокфор - 100 г 3
Сметаново сирене - 100 г 3

ДИВЕЧ И ДРЕБОЛИИ

Печен дивеч - 500 г 0
Бъбреци печени - 100 г 1
Говежди дроб, печен - 100 г 1
Салам - 100 г 1
Сланина - 100 г 1

РИБА

Риба варена, печена - 100 г 0
Риба пържена - 100 г 12

ЗЕЛЕНЧУЦИ

Малка краставица - 1 бр. 6
Морков - 1 бр. 4
Зелева салата - 100 г 5
Чушка - 1 бр. 4
Кромид лук - 1 бр. 3
Домат суров - 1 бр. 6
Домати варени - 1 кг 0
Доматен сок - 1 чаша 0
Пюре с мляко - 250 г 30
Картоф печен - голям 30
Грах - 100 г 21
Зрял боб - 100 г 20
Зелен боб - 100 г 20

ЯЙЦА

Варени, пържени - 2 бр. 1
Яйца с шунка и масло - 2 бр. 1

СЛАДКИШИ ТОЧКИ

Захар кристал - 1 с.л. 14
Сироп, мармалад - 1 с.л. 11
Конфитюр - 1 с.л. 17
Мед - 1 с.л. 17
Сладолед - 1 порция 15
Крем - карамел - 1 порция 28
Торта с крем - 1 парче 65
Кафе или чай без захар 0
Бучка захар - 1 брой 7
Млечен шоколад - 100 г 54
Палачинки - 1 брой 3
Чаена бисквита - 1 брой 12

ЯДКИ И ТЕСТЕНИ ИЗДЕЛИЯ

Макарони, юфка, фиде - 1/4 кг 37
Ориз, варен - 1/4 кг 42
Орехи - 1/4 кг 27
Кестени - 100 г 74
Лешници - 100 г 70
Сушени сливи - 4 бр. 19
Стафиди - 1/4 кг 28

ПЛОДОВЕ

Средна ябълка - 1 брой 10
Кайсии - 2 броя 5
Круша средна - 1 брой 35
Мандарина - 1 брой 10
Портокал - 1 брой 17
Праскова - 1 брой 10
Слива - 1 брой 7
Ябълков сок - 1 чаша 28
Ягоди - 250 г 20
Малини - 250 г 17
Диня - 1 резен 22
Грозде - 250 г 18
Пъпеш - 250 г 20
Лимон - 1 брой 6

КОНСЕРВИРАНИ ПЛОДОВЕ

Круши с 2 лъжици сироп 21
Черешов компот - 1/4 л 25
Гроздов сок - 1 чаша 20
Лимонов сок - 1 лъжица 2

НАПИТКИ

Сода - 1 чаша 0
Вино - 1/4 л 1
Сладки вина - 1/4 л 10
Коняк - 60 мл. 1
Ракия - 100 мл. 20
Ликьор - 60 мл. 2
Бира - 1/4 л. 100
Уиски - 100 г



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг. [re: ньkoя]  
Автор milena69Модератор (moga)
Публикувано24.05.05 00:19



Скъпа Алена,
аз съм Ваша почитателка от Габрово. Вече два пъти съм Ви виждала на живо. През май в "Дома на хумора и сатирата", когато не се осмелих да дойда и да се запозная с Вас, притеснена, че след като не се харесвам и вие няма да ме харесате. Втори път през септември, когато за моя изненада бяхте застанали за снимка до една булка пред черквата в центъра. Разликата във външния Ви вид е впечатляваща. Как успяхте да свалите толкова много килограми? Аз съм на 30 години и тежа 95 кг. Теглото ми действа подтискащо и ми пречи да се омъжа. Ако искате, споделете тайната си с мен, а и с другите си почитатели с повечко килограми! Ще ви бъдем благодарни!

Няма причина да не споделя "тайната си", която изобщо не е тайна. До преди 8 години теглото ми варираше между 49 и 53 кг и идеално пасваше на ръста ми. Чувствах се добре и не спазвах никакви специални хранителни режими, до момента, в който почина баща ми. За шест месеца, от стреса заради неговата загуба, напълнях с... цели 30 кг. Беше ми трудно (поскоро невъзможно), да преодолея пустотата от липсата му в моя живот, поради което задържах това тегло цели 8 години. Опитвах какво ли не, но теглилката отчиташе безмилостно 30, та и до 38 кг над нормалното ми тегло. Изхвърлях едно, купувах друго кантарче с надеждата, че старото е било повредено, но не би. И новият кантар ме шокираше с показанията си. Съпругът ми всеки път ми казваше да изхвърля всички кантари и да не се тормозя от нелепата (според мен) игра на стрелката. И така до следващия кантар. Случваше се веднъж в годината да сваля 45 кг. с драконовски глад, но след това бързо ги наваксвах, дори и без да прекалявам с храната. Ядях много помалко от другите хора, но върху тялото ми под формата на тлъстинки се лепеше и въздухът. За хората, които ме познаваха от преди 1995 г., промяната беше шокираща. За тези, които не ме познаваха, бях просто едно приятно, лъчезарно пухче. Шегувах се със себе си, че пълнея от поглед, но всъщност не се чувствах добре в кожата си.

За промяната, която и Вие самата сте забелязали през септември, стана причина мой колега от бТВ. Той разпространи "Безвъглехидратна диета", която мина като тайфун през телевизията, осигурявайки си тълпи от следовници, а другколега, който вече я прилагаше ми я осигури. Преди да я започна, разпитах всички, които вече имаха опит с нея. Убедих се, че ефектът е гарантиран. И с право. Така ми бяха омръзнали всички диети по вестници и списания. При мен до момента всяка диета беше безрезултатна. Вече не се доверявах на никого и нищо. След два дни на чай с мед и лимон и плодове, започнах диетата. Първите 4 дни бяха кошмарни. Изяждах огромни количества месо и зеленчуци. На месомелачка се превърнах. Преяждах! И непрекъснато бях гладна. Отказвайки се от млякото, сиренето, плодовете, организмът ми се чудеше откъде да навакса въглехидрати и ме провокираше с глад, глад и пак глад. На петия ден започнах да свиквам. Кризата отмина. Благодарна съм на моя съпруг, който направи през първите 26 дни диетата заедно с мен, за да не ме изкушава с храна, различна от позволената. От огромно значение е да имате подкрепата на близките си! Още след първите 26 дни бях свалила 17 кг. След вторите още 8 кг. Много приятно е да виждате как кантарът доказва успеха на диетата, която според мен е просто нов начин на хранене. Колкото повече са излишните килограми, толкова побързо се топят. При хората, които искат да махнат 69 кгефектът е побавен.
След тези 52 дни преминах постепенно на плодове за една седмица. Последваха три месеца разделно хранене. Задържах теглото си без промяна. В началото се притесних, но след това намерих отговора. Явно организмът ми свикваше с новите килограми.
През август, по време на почивката, си позволих да си хапвам и торта, и палачинка, и плодова салата със сметана, и любимите ми пържени картофки, но не качих нито грам!
Сега съм започнала да прилагам нов начин на хранене, който се препоръчва за спортисти и за хора, искащи да запазят, намалят или увеличат теглото си.
Ако имате възможност, започнете диетата в ден на пълнолуние или новолуние, като преди това е полезно да направите два разтоварващи дни само на чай с мед и лимон. Ако не издържате, добавете един вид плод найдобре ябълки.
Добре е да ходите много пеша или да правите найпрости физически упражнения, особено след първите 26 дни.
Противно на всички очаквания от хора, отричащи месото, се освободих от главоболието, умората, проблемите с кръвното налягане и тежестта в сърдечната област.
Сама виждате резултата. Публикувам и двата начина на хранене, като се надявам, че след 8 месеца или година Вие, а и други читатели на списанието ще имате възможност да се възхищавате на стройната си фигура!

УСПЕХЪТ Е СИГУРЕН, но ви давам един съвет, който ще ви помогне. Знам го от личен опит. КОГАТО ЗАПОЧНЕТЕ ДА ПРИЛАГАТЕ НОВИТЕ НАЧИНИ НА ХРАНЕНЕ, ПРЕСТАНЕТЕ ДА МИСЛИТЕ, ЧЕ СТЕ ПЪЛНИ И ТРЯБВА ДА ОТСЛАБВАТЕ. ПРОСТО СЕ ХРАНЕТЕ ЗА УДОВОЛСТВИЕ И ЖИВЕЙТЕ ЖИВОТА СИ СПОКОЙНО!

БЕЗВЪГЛЕХИДРАТНА ДИЕТА

Тази диета се състои от пълно изключване на въглехидратите във вашата храна изхранване, което помага на организма да се изчисти от натрупаните мазнини. Найважното при този начин на хранене е, че (след 45 дни) няма да сте гладни, постоянно, 24 часа в денонощието! Не трябва да се храните само три пъти на ден, а да си хапвате, когато ви се иска и колкото ви се яде. Храната не трябва да се мери, нито да се приготвя отделно и специално за вас. Не трябва да пиете таблетки и чайове против повишен апетит. Не трябва да правите специални упражнения и да ходите на акупунктура.

ДЕЙСТВИЕ:
С пълното изключване на въглехидратите, организмът започва да топи мазнините. Първите шест дена губите 35 кг, а всеки следващ ден около 400 гдо 1 кг. За 24 дена, колкото е задължителната продължителност на диетата, можете да загубите между 10 и 20 кг. При всеки човек действието е различно.
ВНИМАНИЕ!!!
Ако само един ден изядете едно малко парче хляб, чашамляко или каквато и да е дреболия, съдържаща въглехидрати, ще стопирате топенето на мазнините. Искате или не, се налага да започнете диетата отново.

РАЗРЕШЕНИ ХРАНИ:
Всички видове месо говеждо, телешко, пилешко, свинско, агнешко, гъска, патица, всички видове дреболии, дивеч. Всички начини за приготвяне на храната са разрешени, без да панирате.
Може да се ядат пръжки (без хляб), сушено месо, колбаси (без кренвирши или такива, съдържащи соя), всички видове риба, рибни консерви, цялото разнообразие на салатите, пресни или печени чушки, домати, краставица, прясна или кисела зелка, цвекло, салата от морски дарове, салата от кромид лук, репички и спанак каквото ви хрумне и пазарът позволява в сезона.
Салатите могат да се подправят със сол, оцет, олио и пипер, без сосове.
Може да се яде лютеница без захар.
Яйца е разрешено да си хапвате, приготвени по всички начини и с всички видове зеленчуци.
Можете да пиете минерална вода, кафе и всички видове чай без захар.
Половин литър вино се разрешава след шестия ден.

ЗАБРАНЕНИ ХРАНИ!!!
Хляб, картофи, брашно, ориз, боб, грах, галета, панирано месо, соя, соеви кубчета, тестени произведения, ядки, кренвирши. Да няма запръжки в нито едно ядене. Забранени са за консумация всички видове млечни произведения мляко, масло, сметана, айрян, кремове, маргарин, сладкиши, захар, шоколад и различни царевични пръчици, сладолед, солети. забравете за сирене, кашкавал обикновени и специални. Никакви плодове!

ВАЖНО!!!
Можете да направите диетата два пъти по 26 дни, след което е желателно да си дадете почивка от 2 месеца, в които е правилно да се храните разделно.
Да се пият витамини С, Е, калций, магнезий, или мултивитамини.
Когато постигнете желаното тегло и престанете да се придържате към диетата, ви трябват две години при безразборно хранене, за да започне пак повишаване на теглото ви.

ДИЕТАТА ПРИКЛЮЧИ!



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг. [re: milena69]  
АвторNina (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 05:51



имам една малка забележка, може и аз да бъркам, но, до колкото си спомням, кафето не е добра идея защото стимулира изхвърляне на калций от тялото, което не е проблемно при хранене с въглехидрати, но тялото изразходва повече калций когато се усвояват протеините. и както всички знаем, кaлция не се усвоява много лесно от добавки, които все пак е задължително да се приемат заедно с магнезий. също помнете че кaлция не се усвоява ако не е приеман с витамин Д.



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг. [re: milena69]  
Авторняkoя (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 14:18



А какво се случва с кожата?Моята цел е сваляне на 10-15 кг. и се чудя дали няма да съм страшна гледка /на 35 г. съм/ - увиснала кожа, стрии и пр...споделете, моля



Тема Re: с безвъглехидратната диета свалих за 15 дни,9 кг. [re: бнaдeждeнa]  
АвторKaлopинa (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 20:08



Заинтригува ме твоята диета,но се чудя какво различно ядеш от месо/яйца със салата. 26 дни само това така ли? Поправи ме ако греша.И какво правиш когато ти се прияде сладко щом плодовете се изключват?
Реши ли въпроса с витамините,защото ми се струва важно наистина.



Тема нещата вървят отлично, казвам ви:) [re: Kaлopинa]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 22:38



значи, звучи малко трудно, но на практика е друго...каков ям?Значи всякакви салати, които комбинирам с различни меса или яйца настъргани, например маруля, краставица и репички + две настъргани яйца, просто е много вкусно.Или пък варени на пара тиквички, с копър, лимон и пресни домати и пак някакво месо по избор.Да, верно е..ядеше ми се сладко, но само първите два-три дни, вече е 16-ти ден и вече изобщо не ми се яде сладко, е да, представям си го, но не ме съблазнява, а и резултатите просто ме амбицираха още повече да се придържам към диетата.За витамините, днес пих витамин С, но утре ще си потърся някакви мултивитамини без захар, разбира се.Сега се сетих и нещо друго, например..издълбават се тиквичките, предварително срязани на две, после вътрешността се омесва с малко домати, копър и магданоз..е да, ориз, но не може ориз:) и се заваряват на пара, ще се получи нещо интересно и различно, а вътре в пълнежа може да се сложат и късчета пилешко месо.Въпрос на фантазия.Повярвайте ми всички, лесно е, само да се хванеш сериозно.А вчера ходих да направя и кръвен тест, за мояс игурност, че всичко е добре.След 15 дни въглехидратен глад, кръвната ми захар е 4,32, но това не е нещо различно, защото тя винаги там е варирала.Холестерола ми е като на бебе, серумно желязо- чудесно.Мисълта ми е, след още една седмица ще отида да направя само кръвна захар, за да следя да не би от липсата на въглехидрати, тя да се занижи неприятно много.Ако и другата седмица този показател е добре, значи имао резон в тази диета.А да, забравих и да ви кажа, че езика ми ес обложи в бяло...излезнаха ми неприятни пъпки например зад ушите..нещо странно и неприятно, сякаш организма се чисти от рафинираната и бързата захар.Зная, че е неудобно, но и отделянето на храна стана супер редовно, сутрин и вечер.Ами това е, а да..и ми спря главоболието, сега ми е малко нервно, но то е и свързано с предстоящият ми менстр. цикъл, покрай който винаги полудявам за сладко и съм в състояние да изконсумирам невиждани количества вафли, шоколади и кремове.Ами това е момичета мили, а колкото до кожата..аз съм на 34 и сега се мажа всяка сутрин с един препарат на елансил, с помпичка- зеле, редуцира мазнините..уж:)Верно, че заглажда, но аз така или иначе винаги съм ползвала много балсами за кожата си и тя е еластична и свежа, а сега още повече се мажа.Имам стрии от раждането, на дупето и малко отпред на краката, не съм зцабелязала да са се образували нови.Ако има нещо ново, пак ще пиша, а който иска, нека ме пита каквотос и пожелае, желая успех на всички:)



Тема Re: нещата вървят отлично, казвам ви:) [re: oбнaдeждeнa]  
АвторБyбoлинa (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 10:34



а какви са ти резултатите в килограми до момента?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.