Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:33 11.05.24 
Автомобили
   >> BMW
*Кратък преглед

Тема Kakvo e VANOS???нови  
АвторVW (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 11:45



Kakvo e vanos?Koi dvigatel e po dobur s ili bez vanos?Kak e s har4eneto na benzina i uskorenieto?Blagodaria vi!!!



Тема Re: Kakvo e VANOS???нови [re: VW]  
Автор Vlado-BENZ (Убиец на пътя)
Публикувано09.05.03 12:26



Ами пич, аз не съм запознат много много с БМВ,но доколкото знам това е системата, която е първообраз на днешната Valvetronic, вграждана в новата седмица...тоест система за променлив ход на клапаните при различния диапазон от обороти, за разхода от собствен опит ти казвам че го намалява доста, което е нормално, ако наистина това е действието и, а за ускорение...еми сам си прави изводите, след като 2.0 (150 коня) с Ванос става около 165 коня...

Аз бях, съм и ще бъда най-добрия : Това са трите лъча на Mercedes!!!


Тема Re: Kakvo e VANOS???нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор LandShark (ентусиаст)
Публикувано09.05.03 12:50



Това последното не е вярно. двулитровия М50 си е с еднаква мощност независимо дали е Ванос или не: 150 коня и в двата случая. Ваноса подобрава обаче въртящия момент на по-ниски обороти, както и разхода на гориво. Не е напълно вярна и връзката между Ванос и Валветроник. Ванос съществува още от 1992 година и е система която променя момента на отваряне на клапаните в зависимост от оборотите. Валветроник (която се слага на 7-цата, както и на новите 4-цилиндрови модели) регулира колко се отварят клапаните (и благодарения на нея е илиминирана необходимостта от дроселна клапа както и допълнително разхода пада).



Тема Re: Kakvo e VANOS??? [re: LandShark]  
Автор Vlado-BENZ (Убиец на пътя)
Публикувано09.05.03 13:02



Ееее, човек, аз предупредих че не съм въобще сигурен, недей сега да си мислиш че съм зле технически, питай нещо за бенц, па гледай...

[image]

[/image]


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.